KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14145448
nr 1414 5448
Oidentifierad konstnär. Man. Signerad. Olja på duk, 60x49, yttermått inklusive ram: 80x70 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
200 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 20:08:32
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Tilgman Keramik
Orientmatta